
40 sprzedanych egzemplarzy
Pokryliście już 4% kosztów
- Zakup praw
- Tłumaczenie
- Redakcja
- Korekta
- Skład
- Projekt graficzny
- Druk
KSIĄŻKA DOSTĘPNA RÓWNIEŻ JAKO EBOOK<-- KLIK
Jest rok 2500. Po dwóch latach międzygalaktycznej podróży wysłany z Ziemi statek kosmiczny ląduje na nieznanej planecie, gdzieś w Pasie Oriona. Zastany świat uderzająco przypomina rodzinną planetę kosmonautów. Ta sama atmosfera, woda, roślinność. Są tam również ludzie. Zniewoleni przez inteligentne małpy: prawdziwych władców planety.
Napisana w 1963 roku powieść SF francuskiego pisarza i dyplomaty Pierra Boulle - sfilmowana i nagrodzona Oskarem pięć lat później - to już klasyka gatunku. Klasyka niejako zapomniana, przysłonięta przez ogromny sukces kolejnych filmów z serii. Teraz, dzięki ArtRage ukaże się w nowym tłumaczeniu Agaty Kozak. Obowiązkowa pozycja dla fanów Stanisława Lema i Janusza Zajdla.
Książka ukaże się w serii Cymelia - w której przypominamy nieco zapomniane, bądź nieznane w Polsce dzieła klasyki literatury światowej.
Pierre Boulle
Pierre Boulle (20 lutego 1912 – 30 stycznia 1994) – francuski prozaik, który najbardziej zasłynął dzięki dwóm powieściom, „Most na rzece Kwai” (1952, pierwsze polskie wydanie: 1959) i „Planeta małp” (1963, pierwsze polskie wydanie: 1980)
Boulle był inżynierem i tajnym agentem w służbie Wolnej Francji, pod kryptonimem Peter John Rule pomagał ruchowi oporu w Chinach, Birmie i Indochinach Francuskich. W 1943 roku został schwytany i na dwa lata trafił do niewoli, gdzie zmuszano go do katorżniczej pracy. Wykorzystał te doświadczenia w książce „Most na rzece Kwai”, którą poświęcił owianej złą sławą Kolei Śmierci. Powieść stała się międzynarodowym bestsellerem, a ekranizację Davida Leana (1957) nagrodzono siedmioma Oscarami. Boulle otrzymał statuetkę za najlepszy scenariusz adaptowany, ale za scenariusz odpowiadali w istocie Carl Foreman i Michael Wilson, którzy znajdowali się na hollywoodzkiej czarnej liście.
„Planeta małp”, jego fantastycznonaukowa powieść, w której inteligentne małpy zyskują władzę nad ludźmi, doczekała się licznych adaptacji – od filmów, przez komiksy, po seriale – w tym nagradzanej, pięcioczęściowej serii filmów i obrazu w reżyserii Tima Burtona (2001). Na podstawie dzieła Boulle powstały także popularne zabawki, gry wideo i cała medialna franczyza.
Partnerzy:
Bezpieczne płatności
umożliwia:
